Ulubieńcy maja 2019

Ulubieńcy maja 2019

Maj był dla mnie szalonym miesiącem. Mnóstwo się działo w życiu prywatnym i nic nie wskazuje na to, żeby miało dziać się mniej 😉 Mimo że w maju wpisów na blogu było mało, to sporo działo się wokół bloga gdzieś dookoła. Blog został między innymi patronem konferencji dla osób z AZS, łuszczycą i ŁZS – AtoPsoriaDerm. Chociaż czasu wolnego w tym miesiącu miałam mało, znalazło się kilka polecajek. Zapraszam!

 

Książka Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko

Bezmyślne, nieprzemyślane, czasem błahe decyzje, własne widzimisie, pomijanie opinii specjalistów, nie uczenie się na błędach, brak wyciągania wniosków z przeszłości
Genialna książka o głupich, spektakularnych w skutkach błędach, popełnianych przez ludzi. Mnóstwo ciekawostek z różnych dziedzin, od przyrody, przez politykę, władców, historię, po technologię i przewidywanie przyszłości. Autor przedstawia też krótko, skąd biorą się takie błędy, jakie zjawiska w naszych mózgach, wzory w myśleniu za to odpowiadają.
Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym, jakie ważne wydarzenia były skutkiem pomyłek w obliczeniach (zle jednostki!) Albo co ma wspólnego Hitler z Napoleonem, do czego doprowadziło wprowadzenie królików do Australii, jakie skutki miał pewien program ochrony zdrowia, albo dlaczego nadgorliwi fani Szekspira mogą być niebezpieczni, koniecznie przeczytajcie!Książka jest napisana lekko, z dużym humorem i spora dawką ironii, dzięki czemu szybko się ja czyta i nieraz zaśmiałam się w trakcie lektury. Książka jest dostępna w Legimi, a zakładając konto z tego linku uzyskasz aż 30 dni bezpłatnego okresu próbnego.

 

Film Sztuka kochania

Uwielbiam biograficzne książki i filmy, zwłaszcza jeśli opowiadają o kobietach. Sztukę kochania pewnie wielu z Was już dawno widziała (a może i czytało?), ja dopiero teraz miałam okazję. Jest dostępna na Netflixie.
Opowiada historię Michaliny Wisłockiej, ginekolożki (między innymi), która jest autorką „sZtuki kochania” – bestsellerowego poradnika z dziedziny seksuologii. I właśnie głównie droga do wydania tej książki jest tematem filmu. Upór, wiara w siebie i swoje dzieło, nieustępliwość, pójście pod prąd, przeciwstawianie się władzy, kościołowi, niepoddawanie się mimo wielu przeciwności. Wszystko to aby ostatecznie książka dotarła do czytelników. Do tego wątki dotyczące osobistego życia Michaliny Wisłockiej. A nie było ono nudne ? Polecam!

 

Film Kamerdyner

Pozostając w temacie biografii oraz Białego Domu (z poprzednich ulubieńców Ulubieńcy marca i kwietnia 2019) – ciekawa historia Cecila Gainesa, czarnoskórego kamerdynera, który służył ośmiu prezydentom Stanów Zjednoczonych.

 

Zakupy w iHerb

Poszukując kremów z filtrem, trafiłam na iHerb i przepadłam! Pierwsze zakupy zrobione, są już nawet w trakcie używania i zdradzę tylko, że jestem zachwycona 😀 Głównie były to zakupy kosmetyczne, a poza nimi zamówiłam również  kilka ciekawostek jedzeniowych. Szykuję dla Was wpis z moimi kosmetycznymi zakupami z tego sklepu.

 

Polecane wpisy i blogi

Zestawienie kosmetyków do pielęgnacji z Rossmanna z dobry składem u Anne Marie

Wiem, że już po promocji, ale to bardzo przydatne zestawienie. Pyzy takiej mnogości dostępnych w Rossmannie produktów ciężko samemu znaleźć perełki, dlatego bardzo lubię i doceniam takie zestawienia. Skorzystałam z tej listy i kupiłam kilka produktów. Jak tylko je wypróbuję, podzielę się z Wami swoją opinią na ich temat.

https://annemarie.pl/zadbaj-o-cere-rossmann-kosmetyki-dobry-sklad/

Zestawienie kremów z filtrem z PiggyPEG
https://piggypeg.pl/przeglad-filtrow-2019/

Zestawienie kremów z filtrem SPF 50 z naturalnym składem z Kosmetologia Naturalnie
http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2017/07/448-kremy-z-filtrami-spf-50-o.html

Wpis z Ile natury na skórze o filtrach
http://www.ilenatury.pl/index.php/2019/05/14/sciaga-z-filtrow-uv/

 

Wpisy na blogu w maju:

Alergia na ustach. Jak pozbyć się zajadów?

Ulubieńcy marca i kwietnia 2019

A Wam jak minął maj?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.