Kremy z filtrem mineralnym z dobrym składem. Mój zestaw na lato 2019 [+ aktualizacja 2020]

Kremy z filtrem mineralnym z dobrym składem. Mój zestaw na lato 2019 [+ aktualizacja 2020]

Kremy z filtrem powinniśmy stosować przez cały rok, jednak to właśnie zbliżające się lato skłania do uzupełnienia zapasów i przejrzenia dostępnych na rynku kosmetyków przeciwsłonecznych. Jakie kremy z filtrem wybrałam w tym roku?

Filtry dla alergika, atopika i niemowlaka

Kosmetyki wybrałam z myślą o moich alergiach oraz AZS. Dodatkowo chciałam, aby nadawały się do stosowania u niemowlaka.

Jakie warunki koniecznie musiał dla mnie spełniać kosmetyk z filtrem?

  • być bezzapachowy (nie zawierać kompozycji zapachowej oraz najczęściej alergizujących składników zapachowych – odsyłam do wpisu: Alergia na kompozycję zapachową | Jak znaleźć kosmetyki bezzapachowe?)
  • nie zawierać lanoliny
  • nadawać się do stosowania w ciąży, podczas karmienia oraz u niemowlaka (sugerowałam się tą listą składników http://www.srokao.pl/2016/07/skadniki-ktorych-warto-unikac-bedac-w.html)
  • posiadać filtr conajmniej SPF30
  • zawierać tylko filtry mineralne
  • nie zawierać cząsteczek nano (to tak dmuchając na zimne, ze względu na niemowlaka)

Byłoby fajnie gdyby kosmetyk ten zawierał oba filtry mineralne, czyli tlenek cynku i dwutlenek tytanu.

Co wybrałam w sezonie 2019, a co w 2020?

Filtry dla alergika, atopika i niemowlaka

Derma Eco Baby Mineralny Filtr UV SPF 30

Cena: około 50-60zł za 200ml

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin**, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Titanium Dioxide, Polyglyceryl–2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisos- tearate, Magnesium Sulfate, Tocopherol, Polyhydro- xystearic Acid, Stearic Acid, Alumina

Do kupienia np. tutaj

Na początku, kompletując wyprawkę dla dziecka, wybrałam właśnie ten balsam. Jako filtr zawiera dwutlenek tytanu. Jest to kosmetyk certyfikowany. Dodatkowo ma dobrą cenę za tak dużą pojemność. Jednak ma spory minus – bardzo źle się rozprowadza! Niestety moim zdaniem w ogóle nie nadaje się do stosowania u dzieci, ponieważ jest bardzo tępy i trudno go rozsmarować. Mocno bieli, ale taka „uroda” filtrów mineralnych. Zużyję go na sobie do smarowania ciała, ponieważ znalazłam na niego sposób – smaruję się najpierw oliwką i dopiero na to nakładam ten filtr. Wtedy rozsmarowywanie nie jest trudne, mniej bieli i łatwiej się zmywa. Jednak dla dziecka uważam, ze ten sposób odpada – za dużo warstw i irytacja gwarantowana 😉 Czy kupie go ponownie? Raczej nie, chociaż na korzyść na pewno działa cena za taką pojemność.

Derma Eco Baby Mineralny Filtr UV SPF 30

Goddess Garden, Organics, Baby Natural Mineral Sunscreen, SPF 30

https://www.iherb.com/pr/Goddess-Garden-Organics-Baby-Natural-Mineral-Sunscreen-SPF-30-1-oz-28-g/68161

Cena: około 18zł za 28g

(Jest dostępny w większej pojemności, ale mniejsze opakowania wg mnie są praktyczniejsze)

Składnik aktywny: Zinc Oxide 19%

Pozostałe składniki: Aloe barbadensis leaf juice*, caprylhydroxamic acid, carthamus tinctorius (safflower) seed oil*, glycerin, glyceryl caprylate, glyceryl stearate citrate, helianthus annuus (sunflower) seed oil*, polyhydroxystearic acid, sorbitan oleate, tocopherol (vitamin E), xanthan gum.

Po pierwszym użyciu Dermy uznałam, że musze poszukać innego kosmetyku z filtrem. Tym razem przejrzałam ofertę zagraniczną, a dokładniej tą dostępną na iHerb. Wybrałam kosmetyki Goddess Garden, ponieważ spełniają moje warunki, a do tego są przystępne cenowo (chociaż miejcie na uwadze, że podstawowy rozmiar to mała tubka 28g). Krem dobrze się rozprowadza, (chociaż należy to zrobić dokładnie, o czym niżej), ładnie się wchłania, bieli tylko delikatnie. Nie ma też problemu ze zmyciem go.

Goddess Garden, Organics, Baby Natural Mineral Sunscreen, SPF 30

Goddess Garden, Organics, Kids, Natural Sunscreen, SPF 30

https://www.iherb.com/pr/Goddess-Garden-Organics-Kids-Natural-Sunscreen-SPF-30-1-oz-28-g/57843

Cena: około 18zł za 28g

Składniki aktywne: Titanium Dioxide 6.4 %, Zinc Oxide 6.0%

Pozostałe składniki: Aloe barbadensis leaf juice*, butyrospermum parkii (shea butter)*, caprylic/capric triglyceride (coconut oil), caprylhydroxamic acid, carthamus tinctorius (safflower) seed oil*, glycerin, glyceryl caprylate, glyceryl stearate citrate, helianthus annuus (sunflower) seed oil*, lavandula angustifolia (lavender) oil*, polyhydroxystearic acid, sorbitan oleate, stearic acid, tocopherol (vitamin e), xanthan gum.

Ten krem ma dwa filtry mineralne, co jest główną różnica w porównaniu do tego wyżej. Poza tym zawiera 3 składniki więcej: masło shea, olejek lawendowy i kwas stearynowy. Dzięki olejkowi lawendowemu ma delikatny zapach, który szybko się ulatnia po nałożeniu na skórę.

Właściwości tego kremu są podobne do tych wspomnianych przy wersji powyżej. Porównując te dwa kremy Goddess Garden, wersja Baby wypada moim zdaniem nieco lepiej. Wersja Baby jest trochę gęstsza, ale lepiej rozprowadza się na skórze, niż wersja Kids. Tak jak wspomniałam nakładają się dobrze, ale oba wymagają trochę wprawy w rozsmarowywaniu, ponieważ jeśli dokładnie nie rozprowadzi się ich na skórze, to wysychają zostawiając białe gumowate placki, które wykruszają się ze skóry, co z kolei prawdopodobnie zmniejsza ochronę. Trzeba nakładać je suchymi dłońmi na suchą skórę. Po nałożeniu przez chwilę następuje etap klejącej warstwy, po czym kremy wchłaniają się i bardzo ładnie wyglądają na skórze.

Goddess Garden, Organics, Kids, Natural Sunscreen, SPF 30

Nasz krem z filtrem na sezon 2020

W tym roku zdecydowałam się na Bioderma Photoderm Mineral SPF50+ Spray i póki co jestem z niego bardzo zadowolona. Używam go głównie u dziecka. Ma postać płynu, który najlepiej zadozować jest najpierw na dłoń, a potem rozprowadzić w docelowym miejscu. Baaardzo łatwo się rozprowadza. Równomiernie pokrywa skórę, nie zostawia białych placków. Jest tłusty, ale całkiem dobrze się wchłania, tylko z niewielką białą poświatą. Co ważne – nie brudzi wszystkiego dookoła, jak to miało miejsce przy Dermie (rączka od wózka po poprzednim sezonie nadal jest niedoczyszczona :/). Dla dzieci i na skórę ciała dorosłych jest super. Na swojej twarzy jeszcze go nie próbowałam. Wg informacji od producenta nadaje się powyżej 6 miesiąca życia.

Kosmetyki z filtrem mineralnym bezzapachowe – moje pozostałe typy:

  • Naturativ EMULSJA OCHRONNA Z FILTREM MINERALNYM NA SŁOŃCE DO TWARZY I CIAŁA SWEET SPF 50
    mój główny typ, zanim zaczęłam poszukiwania na iHerb, ale niestety obecnie niedostępny. Polska marka kosmetyków naturalnych, fajny skład, oba filtry, zgodnie z opisem na idealnie się wchłaniać i nie bielić.
  • Bioderma Photoderm MINERAL SPF 50+ Spray
    zawiera oba filtry, ale niestety dopiero od 6 miesiąca życia i na skórę twarzy raczej za tłusty
  • Momme Ochronny parasol od słonka (SPF50)
    oba filtry, ostatecznie się na niego nie zdecydowałam, ponieważ spotkałam się z opiniami, że ciężko się rozprowadza, a nie chciałam powtórki z Dermy
  • Badger Company, Clear Daily, Natural Mineral Sunscreen Lotion, Clear Zinc, SPF 30, Unscented
    znów kosmetyk z iHerb. To był typ dla mnie do stosowania na twarz, ponieważ zawiera nową formułę clear zinc – z tego, co rozumiem są to w pewien sposób zagregowane cząsteczki nano tlenku cynku, przez co krem ma zalety kremu z cząsteczkami nano (mniej lub wcale bieli), a jest bezpieczniejszy pod względem ewentualnego przenikania. Niestety był niedostępny gdy robiłam zakupy
  • Alphanova Bebe, krem ochronny na słońce SPF50+ – zawiera tylko dwutlenek tytanu, w składzie alkohol
  • Alphanova Bebe Przeciwsloneczny Spray o wysokim filtrze SPF 50 – zawiera tylko dwutlenek tytanu
  • Eco Cosmetics Emulsja na słońce SPF 50 NEUTRAL – zawiera tylko dwutlenek tytanu. Do kupienia np. tutaj
  • Eco Cosmetics Krem na słońce SPF 50+ dla dzieci i niemowląt NEUTRAL – zawiera tylko dwutlenek tytanu. Do kupienia np. tutaj
  • Bubble&CO – Krem Przeciwsłoneczny dla Dzieci I Niemowląt SPF 50 z Filtrami Mineralnymi – oba filtry mineralne, ale zawiera alkohol

Ochrona przeciwsłoneczna i czerniak

Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest ważna mam nadzieję każdy wie. Warto jednak przeczytać o największym zagrożeniu, czyli czerniaku: Czerniak. Każdy z nas może zachorować. Wywiad z dermatolog dr Moniką Kucharczyk

Spektrum działania filtrów mineralnych i listy polecanych kosmetyków z filtrem

Odsyłam Was do artykułu na Ile natury na skórze na temat spektrum działania filtrów.

http://www.ilenatury.pl/index.php/2019/05/14/sciaga-z-filtrow-uv/

Inspiracje w poszukiwaniach kremów z filtrem dla siebie i dziecka znalazłam u PiggyPeg oraz na Kosmetologia Naturalnie:

https://piggypeg.pl/przeglad-filtrow-2019/

http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2017/07/448-kremy-z-filtrami-spf-50-o.html



3 thoughts on “Kremy z filtrem mineralnym z dobrym składem. Mój zestaw na lato 2019 [+ aktualizacja 2020]”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.