Share Week 2019 – blogi nie tylko kosmetyczne, które czytam

Share Week 2019 – blogi nie tylko kosmetyczne, które czytam

Share Week to coroczna akcja organizowana przez Andrzeja Tucholskiego, w której blogerzy polecają blogerów.

W ostatnim czasie znacząco ograniczyłam treści internetowe na rzecz książek (gorąco polecam Legimi, zakładając konto z tego linka otrzymasz 30 dniowy darmowy okres próbny). Dodatkowo zaczęła mnie męczyć mnogość płytkich treści oraz ciągłych współprac.

ALE!

Jest kilka miejsc w sieci, do których regularnie zaglądam i których czytanie sprawia mi przyjemność, inspiruje, uczy. Jest tych miejsc więcej, niż te które za chwilę wymienię, ale te trzy poniżej to moje ulubione miejsca w ostatnim czasie ? Nie przedłużając, zapraszam do mojej listy polecanych blogów w ramach Share Week 2019.

 

Kosmetologia Naturalnie

Jedyny blog kosmetyczny w moim zestawieniu. Nie dlatego, że nie zaglądam na inne blogi, ale większość z nich jest bardziej specjalistyczna, mniej regularnie prowadzona lub polecałam je już w zeszłorocznym zestawieniu.

Wracając do bloga Kosmetologia Naturalnie. To blog prowadzony przez Agnieszkę, która jest kosmetologiem. Na swoim blogu dzieli się swoją specjalistyczną i, co ważne, aktualną wiedzą na temat kosmetyków, ich składników i bezpieczeństwa. Na blogu znajdziemy recenzje kosmetyków, opisy składników kosmetyków, czy opinie na temat różnych metod pielęgnacji. Agnieszka prowadzi również kanał na YouTube oraz fanpage na Facebooku, gdzie znajdziemy jeszcze więcej wartościowych treści. Co ważne, prezentowane przez Agnieszkę analizy opierają się o aktualny stan wiedzy. Na blogu nie są powielane mity na temat różnych substancji, czy powtarzane niesprawdzone informacje. Polecam serdecznie za rozsądne podejście do analizy składów kosmetyków, specjalistyczną wiedzę i bardzo przystępną prezentację treści.

 

Mataja

Jak głosi tytuł bloga – ciąża i rodzicielstwo oparte na dowodach naukowych. Blog prowadzony głównie przez Alicję, mamę trójki dzieci. Mataja to blog, jaki sama chciałabym prowadzić. Treści oparte są o wyniki badań naukowych i są to zarówno lekkie tematy, na przykład odróżnianie chłopca od dziewczynki, jak i poważne, a nawet kontrowersyjne, jak szczepienie dzieci. Wszystko napisane w lekki i przystępny sposób, w dodatku z dużym humorem. Polecam za naukowe podejście i humor.

 

Blimsien

Ostatni z polecanych blogów to coś zupełnie innego. Justyna pisze o zdrowiu, urodzie, kuchni, psychologii, dbaniu o siebie, duchowości. Porusza mnóstwo różnych tematów i bardzo inspiruje do lepszego, bardziej świadomego życia. Z jej bloga bije ciepło i lubię tam wracać. Polecam serdecznie za spokój, ciepło i inspirację do lepszego życia.

 

Doceń innych

Myślę, że każda osoba publikująca swoje treści w internecie ma nadzieję, że jej blog zostanie dostrzeżony i doceniony przez Czytelników. Każde polecenie i dobre słowo dla autora znaczą naprawdę wiele! Dlatego będzie mi bardzo miło, jeśli polecisz i udostępnisz mojego bloga innym. Niekoniecznie musi się to odbyć na Twoim blogu, nie spodziewam się, że moimi Czytelnikami są tylko inni blogerzy 😉 Będzie to dla mnie wiele znaczyło, jeśli podzielisz się linkiem do mojego bloga na przykład na Facebooku (nie zapomnij mnie wtedy oznaczyć, żebym mogła Ci podziękować). Już teraz bardzo dziękuję za każde wsparcie!

Zachęcam również do podzielenia się swoimi ulubionymi blogami w komentarzach. Chętnie poznam nowe miejsca 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.